Baseny polipropylowe

Baseny naszej firmy zapewniają relaks w upalne dni, tworzą niepowtarzalny wygląd posesji, stwarzają komfort i przyjemność kąpieli. Są rewelacyjnym miejscem zabawy dla dzieci! Można je lokalizować przy budynkach mieszkalnych, rekreacyjnych ośrodkach wypoczynkowych i innych obiektach a także wewnątrz budynków. Dla powierzchni do 30 m2 nie wymagają pozwolenia na budowę. W ofercie naszej firmy znajdują się:

 

  • Baseny ze skimmerem - czyli punktowym ujęciem wody na wewnętrznej ściance basenu. Przez skimmer wodę odprowadza się do układu filtrującego, po czym z powrotem przez dysze wlotowe wtłacza się ją oczyszczoną do basenu.

 

  • Baseny z rynną przelewową – czyli z kratką wzdłuż krawędzi basenu przez które przelewa się woda z niecki i odpływa do zbiornika filtrującego. Przy tych basenach powierzchnia wody sięga do wierzchniej krawędzi, to znaczy, że basen jest całkowicie wypełniony wodą. Układ taki wymaga zastosowania dodatkowego zbiornika, pompy i sterownika z sondami odpowiedzialnymi za utrzymanie stałego poziomu wody w basenie.

 

Niecka basenu wykonana jest z wysokowartościowych płyt polipropylenowych ( PP – UV ). Ściany basenu są wzmocnione użebrowaniem z polipropylenu. Tworzywo to jest odporne na działanie ogólnie dostępnych chemikali, a w szczególności na długotrwałe działanie chloru. Cały proces wytwarzania niecki basenowej odbywa się w naszym zakładzie produkcyjnym i polega na odpowiednim uformowaniu i połączeniu płyt PP. Zastosowanie polipropylenu i wysoka technologia produkcji gwarantują opływowy kształt. Baseny te cechuje łatwość w utrzymaniu czystości dna i ścian.

 

Woda w basenie spełnia higieniczne normy czystości wód, a zastosowanie nowoczesnej technologii zapewnia optymalną filtrację wody. Dzięki temu w ciągu sezonu nie zmienia się wody. Wymiary i kształty – mogą być dostosowane do indywidualnych wymagań klienta. Na życzenie projektujemy i wykonujemy baseny o niestandardowych wymiarach i kształtach. Głębokość, w zależności od potrzeb, standardowo wynosi 1,2 lub 1,5 m. Możliwość naszej firmy w wykonaniu różnych wymiarów i kształtów są prawie nieograniczone.

 

Wyposażenie standardowe basenu obejmuje:

 

  • kompaktowy zestaw filtracyjny o określonej wydajności                                                   (filtr piaskowy, zawór wielodrożny, pompa z filtrem wstępnym, złoża filtracyjne )
  • skimmer
  • dysze napływowe
  • akcesoria / hydraulika ( wszystkie urządzenia hydrauliczne zostaną połączone rurociągami wraz z armaturą z klejonego PCV, zakłada się że odległość maszynowni od basenu nie przekracza ½ jego długości.

Oferujemy – dodatkowo na życzenie klienta: schody wewnętrzne, oświetlenie podwodne, podgrzewanie wody, urządzenie czyszczące, urządzenia do hydromasażu, zadaszenia basenu i inne.

 

Lokalizacja. Proponujemy umieścić go blisko domu ze względu na wygodę oraz dla obniżenia kosztów instalacji wodnej i elektrycznej. Miejsce powinno być dobrze nasłonecznione, wówczas woda w basenie będzie naturalnie ogrzewana. Warto też pomyśleć o osłonie od wiatru.

 

Dodatkowe pomieszczenie. Decydując się na budowę basenu, należy pamiętać, że wodę w niecce basenu trzeba systematycznie uzdatniać, a to wymaga zainstalowania: pompy, filtra, ewentualnie urządzeń dozujących chemikalia oraz urządzeń podgrzewających wodę. Na zainstalowanie tych urządzeń trzeba przeznaczyć pomieszczenie o niewielkiej powierzchni np. w piwnicy domu lub pomieszczeniu gospodarczym. Można je umieścić przy basenie w zbiorniku z polipropylenu. Przykrycia basenu są dodatkowym, ale bardzo przydatnym elementem wyposażenia każdego basenu. Pozwalają obniżyć koszty eksploatacyjne: zmniejszają parowanie wody, straty ciepła, ilość stosowanych preparatów chemicznych. Są doskonałym zabezpieczeniem przed zanieczyszczeniami zewnętrznymi.

 

Utrzymanie i konserwacja basenu. Aby woda była kryształowo czysta, basen jest wyposażony w system do jej filtrowania. Większość zanieczyszczeń trafia na filtr mechaniczny ( piaskowy ). Część, która opadła na dno usuwa się specjalnym odkurzaczem. Oprócz filtrowania wodę w basenie dezynfekuje się środkami zawierającymi chlor, tlen aktywny lub ozon. Metodą najbardziej popularną w przydomowych basenach jest stosowanie chloru, który zabija wszystkie drobnoustroje, glony i grzyby. Gwarantujemy kompleksową obsługę począwszy od projektu do uruchomienia i serwisowania. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani to prosimy o kontakt. Chętnie się spotkamy a następnie zaprojektujemy i wykonamy odpowiedni basen, zgodnie z Państwa wymaganiami. Posiadanie naszego basenu gwarantuje Państwu i wszystkim użytkownikom dobrą zabawę, poczucie luksusu, dużą satysfakcję i pewnego rodzaju prestiż, udzielamy 24 miesięce gwarancji na nieckę i 12 miesięcy zastosowany osprzęt. Żywotność basenu 30 – 50 lat.